info@argeron.com.tr +90 (242) 340 33 91

BASIN NOTU

ULUSAL NEFROLOJİ KONGRESİNDE ARGERON NEPHROTEST’İN LANSMANI YAPILDI

Argeron Medikal Araştırma San. ve Tic. A.Ş. olarak ilk defa stand açarak katıldığımız 38. Ulusal Nefroloji Kongresi ve 31. Ulusal Nefroloji Hemşireliği Kongresi bu yıl 13-17 Ekim 2021 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gerçekleşti.

Ulusal Nefroloji Kongresi’nde Ar-Ge Direktörümüz Prof. Dr Abdullah Olgun tarafından akut böbrek hasarının erken tespitini sağlayan ve ülkemizin ilk yerli biyobelirteçi olan Argeron NephroTesT’in de tanıtımı yapılmış oldu.

Dünya’da bir ilk olan ve daha böbrekte kalıcı hasar oluşmadan önce hasarın erken tespitini asemptomatik evrede mümkün kılan ürünümüz böylelikle kongrenin ana konularından biri olan yeni biyobelirteç ihtiyacına da çözüm getirmiştir.

Mevcut olan ve hasar ilerledikten sonra semptomatik evrede yükselen üre ve kreatinin gibi biyobelirtçelerin önleyici karar vermede yetersizliği sebebiyle ürünümüz kongrede yoğun ilgi görmüştür.

Argeron NephroTesT artık birçok özel hastane ve laboratuvar tarafından kullanılmakta olup; ülkemizde giderek artan böbrek yetmezliğinin azaltılmasında da çok önemli rol oynayacaktır.

Argeron Medikal Araştırma San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent BIDI da fuarda bilimsel araştırma yapmak isteyen tüm akademisyenlerin kendilerine başvurmaları halinde test bağışı yapılacağını belirtmişlerdir.

Argeron-NephroTesT® (Böbrek hasarı erken tespit solüsyonu) idrarda trehalaz aktivitesi ölçümüne yönelik solüsyon bir olup böbrek hasarının bir göstergesi olarak idrar trehalaz enzimi aktivitesi ölçmek için in vitro diyagnostik (biyokimyasal tıbbi tanı) alanında idrarda glukoz ölçüm kitleri ile kullanılabilmektedir. Daha detaylı bilgi için www.nephrotest.com web adresini ziyaret edebilirsiniz

İletişim

Adres

Altınkale Mah. Akdeniz Bulvarı No:191 Döşemealtı 07190 Antalya / Türkiye