info@argeron.com.tr +90 (242) 340 33 91

BASIN NOTU

AKUT BÖBREK YETMEZLİĞİ İÇİN ÖNLEYİCİ TANI VE YENİ BİYOBELİRTEÇLERE (ASEMPTOMATİK) OLAN İHTİYAÇ

26 Ekim 2021 tarihinde Liv Hospital Vadi İstanbul Hastanesi’nde Prof. Dr. Abdullah Olgun tarafından akut böbrek hasarının erken tespitini sağlayan Argeron NephrotesT ürünümüz hem yüz yüze hem de çevrimiçi olarak Medikal Park ve Liv Hospital biyokimya uzmanlarına tanıtılmıştır. Yapılan toplantıda Argeron NephroTesT’in geliştirilme sebebi, ürüne olan ihtiyaç ve nasıl kullanılacağı konularında katılımcılara detaylı bilgiler verilmiştir.

Argeron NephroTesT, semptomatik biyobelirteçlerin (kreatinin, üre vb.) önleyici tanı, takip ve teşhiste yeterli olmaması sebebiyle dünya genelinde artan akut böbrek hasarı ve buna bağlı olarak artan böbrek yetmezliği sorununa da bir çözüm getirmiştir.

Argeron NephroTesT GFR (Glomerüler Filtrasyon Hızı) düşüşü başlamadan çok önce idrarda trehalaz aktivitesindeki artışı ölçerek böbreğin stresini ölçmekte ve böbrekte daha kalıcı bir hasar oluşmadan önleyici tanı koyarak gerekli önlemlerin alınmasını sağlayabilmektedir.

Argeron Medikal Araştırma San. ve Tic. A.Ş. Yönetim kurulu başkanı Bülent BIDI da toplantı sonunda bilimsel araştırma yapmak isteyen tüm akademisyenlerin kendilerine başvurmaları halinde test bağışı yapılacağını belirtmişlerdir.

Ürünle ilgili daha detaylı için www.nephrotest.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim

Adres

Altınkale Mah. Akdeniz Bulvarı No:191 Döşemealtı 07190 Antalya / Türkiye